Niekonwencjonalne pomysły na ciekawy design mieszkania

Tradycyjne rozwiązania są ponadczasowe i pasują do każdego wnętrza.
Ich uniwersalny charakter doceniają wszyscy. Dziś jednak warto również rozejrzeć się z interesującymi nowoczesnymi pomysłami w aranżacji, które mogą zainspirować nawet te najbardziej konserwatywne osoby.

Niekonwencjonalne pomysły w designie zawsze odświeżą tradycyjne wnętrza. Choćby nietypowa aranżacja sufitu. Wydawać by się mogło, że sufit to ostatnia powierzchnia, na której możemy stworzyć coś ciekawego. Jego zaprojektowanie to kwestia równie ważna, jak dobór odpowiedniego oświetlenia czy mebli. Sufit może stanowić wspaniałą dekorację każdego pomieszczenia. Dziś architekt wnętrz może zaprojektować wyjątkową wyspę sufitową, przybierającą dowolną formę geometryczną, czy barwę.

Sufit tego typu doskonale podkreśli design jadalni czy sypialni. Klasyczne wnętrza najlepiej prezentują się w towarzystwie sufitów podwieszanych.
Każde pomieszczenie z ozdobnym sufitem wygląda niezwykle elegancko i pięknie. Ostatnio bardzo nowatorskim pomysłem w aranżacji wnętrz są tapety ścienne. Nie są to jednak typowe tapety. Imitują one beton. Najchętniej, więc wykorzystywane są we wnętrzach surowych o minimalistycznym charakterze. Świetnie komponują się z wyrazistymi kolorami dodatków dekoracyjnych (poduszek, wazonów, pater itp.).

Z powodzeniem, można kłaść je zarówno w pokoju dziennym, jak i w kuchni czy łazience.
Niektóre rodzaje takich tapet imitować mogą graffiti na murze. To świetny pomysł dla otwartych i bardzo kreatywnych ludzi, którzy nie boją się takich stylizacji.