Okna – Wizytówka Twojego domu!

przepiekne-okna

Okna wprowadzają do wnętrza domu ciepłe i naturalne światło. Zatem ich wielkość ma bardzo duże znaczenie. Projekty domów obejmują swoim zasięgiem nie tylko ich rozmieszczenie, ale dopasowanie wielkości do gabarytów pomieszczenia, w których będą się znajdować. Im większe pomieszczenie tym więcej światła potrzebuje. Pozwala nam to nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz energii, ale także złapać potrzebnej energii życiowej i endorfiny.

Czasem jednak chcąc odpocząć lub zachować wieczorem prywatność niezastąpionym pomysłem stają się rolety, żaluzje lub markizy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są żaluzje, gdyż można kontrolować ilość wpadającego światła. Natężenie nasłonecznienia kontrolujemy dzięki zmianom kąta rozwartości lameli.

Rolety natomiast są zbudowane z przeróżnego materiału. Istnieją takie, przez które częściowo przedostaje się promieniowanie słoneczne, jak również takie, dzięki którym mamy efekt całkowitego zaciemnienia pokoju. Projekty domów jednak ukazują nam tylko w wielkość okna, a nie to jak właściciel powinien go udekorować. Wybierając jednak odpowiedni rodzaj okrycia okna warto zwrócić uwagą na aspekt dekoracyjny i estetyczny. Okna plastikowe już bardzo dawno wycofały z rynku okna szklane, a przy okazji bardzo ciężkie i niewygodne.

Gdzie kupić dobre okna we Wrocławiu?
FIX Okna
ul. Borowska 186A
50-557 Wrocław
tel: 717 802 666
kom: 609 507 923
http://fixokna.pl – okna vetrex wrocław
e-mail: borowska@fix.wroclaw.pl
czynne: 9:00 do 17:00

przeszklony-dom

Technologia idzie bardzo w górę, często nawet nie zdajemy sobie z tego nawet spray, jednak wszystko co nas otacza rozwija się niesamowicie szybko. W dalekiej przeszłości nikt nawet nie przypuszczał, że okna można produkować z plastiku, jednak nie jest to zwykły plastik, aby nadawał się on na nasze domowe okna, musi przejść wiele przemian i modyfikacji. Po tych czynnościach jak najbardziej nadaje się na nasze domowe okna. Dawniej ramy, które to trzymają plastikową szybę były koloru białego i był to kolor najbardziej popularny. W dzisiejszych czasach większość domów posiada okna w takim właśnie kolorze. Jednak tak jak i wszystko inne, ramy musiały przejść proces udoskonalenia i zamieniły się w kolor brązowy, który to stał się bardziej wydajny oraz pasuje nam do większości kolorów domów. Przyznać trzeba, że okna koloru brązowego są o wiele ładniejsze i lepiej się prezentują niż te, które są koloru białego.