Urządzamy garderobę

Każda kobieta marzy o posiadaniu w swoim domu garderoby. Nawet jeśli miałoby to być nawet maleńkie pomieszczenie i tak jest to prawdziwy luksus. Jeśli metraż naszego domu na to pozwala, warto jest urządzić sobie garderobę z prawdziwego zdarzenia. Będzie to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także bardzo estetyczne.

Dużo miejsca i porządek na pólkach oraz wieszakach to chyba największe zalety jakie płyną z faktu posiadania garderoby.

W dobrze zaplanowanym pomieszczeniu, w którym wszystkie ubrania są dobrze widoczne i łatwo dostępne żadna kobieta nie będzie miała problemu ze znalezieniem dla siebie idealnej stylizacji.

Poukładana garderoba

Przystępując do planowania garderoby, warto jest podzielić ja na strefy, odpowiadające każdemu domownikowi. Jeśli garderoba będzie miesić jedynie ubrania małżonków, jedna strona przypada jednemu, a druga drugiemu. Jeśli jednak ubranka naszych dzieci również tu wylądują, przeznaczmy dla nich osobne miejsce. Dzięki temu każdy z domowników będzie mógł łatwiej poruszać się w gąszczu ubrań.

Garderobę planujemy przede wszystkim z uwzględnieniem jej rozmiarów. Jeśli nie jest to duże pomieszczenie pod przynajmniej dwiema ścianami, warto umieścić rury, na których powiesimy wieszaki z ubraniami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto także pomyśleć o systemie koszy do przechowywania drobniejszych rzecz jak np. skarpetki czy pończochy. Jeśli mamy wystarczająco miejsca, możemy także powyżej wieszaków umieścić półki. Będzie to doskonałe miejsce do przechowywania butów itd.

W idealnie zaaranżowanej garderobie nie może także zabraknąć lustra. Najlepiej żeby było wysokie i dość szerokie. Możemy kupić lustro stojące lub po prostu przymocować je do ściany.

Pojemna i dobrze zaplanowana garderoba pomoże nam utrzymać w domu porządek. Dzięki temu wszystkie skarpetki, czapki i bluzki będą miały swoje miejsce i łatwiej będzie nam je porządkować.