Parapety z kamienia są bardzo eleganckim akcentem, który stanowi idealną oprawę okna, zarówno z ich wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Wyroby z kamienia sprawiają, że każde pomieszczenie staje się wyjątkowo piękne i niebanalne. Naturalny kamień jest surowcem ekskluzywnym, a dzięki różnorodności wzorów i kolorów jest wdzięcznym materiałem, który sprawdza się zarówno w tradycyjnej architekturze jak i w przypadku nowoczesnego budownictwa.

Granitowe czy marmurowe parapety wspaniale korespondują z minimalistycznym designem wnętrza. Poza walorami dekoracyjnymi parapety z kamienia posiadają bardzo praktyczne właściwości. Charakteryzują się między innymi wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na zarysowania i nie odbarwiają się w wyniku ciągłej ekspozycji na promienie słoneczne. Poza tym kamień jest łatwy w utrzymaniu w czystości.
W przypadku materiałów wewnętrznych bardzo dobrze sprawdza się marmur.

Jego spokojna, neutralna kolorystyka doskonale zgra się z każdym wystrojem wnętrza. Na szczególną uwagę w marmurowej bryle zwraca wspaniały rysunek użylenia, który spełnia swą dekoracyjną funkcję. Marmur to istny nośnik stylów, dlatego tak chętnie korzystają z niego architekci wnętrz i dekoratorzy. Powierzchnię marmurowych płyt odpowiednio szlifuje się i poleruje, co nadaje wyrobom z tego gatunku kamienia wyrafinowany sznyt. Dodatkowo istnieje możliwość wyoblenia krawędzi płyty w postaci ćwierćwałka lub półwałka.

Najtwardszym i wyjątkowo wytrzymałym materiałem budowlanym jest granit. Z drugiej strony surowiec ten jest bardzo podatny na obróbkę. Parapety z granitu to szeroki wybór kolorów, co daje możliwość ścisłego dostosowania do charakteru wnętrza. Parapety z kamienia to wydatek, który z pewnością okaże się trafioną inwestycją, na długie lata.