Dobrze wyposażona kuchnia to niezbędna część każdego domu. Gospodynie domowe doskonale wiedzą, że dzięki niektórym sprzętom i przyborom kuchennym można znacznie ułatwić sobie pracę i zaoszczędzić czas. Gdy wyposażamy nową kuchnię zwykle zaczynamy od dużego sprzętu AGD. Niezbędna będzie lodówka, zmywarka, płyta gazowa, piekarnik i okap. Wiele osób decyduje się także nabyć ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową i czajnik elektryczny.

Pozostałe sprzęty AGD, które mogą się przydać w kuchni to toster, krajalnica, sokowirówka czy maszyna do chleba. Każda pani domu wie dobrze, że o komforcie korzystania z kuchni decyduje także dobór naczyń i akcesoriów. Wyposażając kuchnię trzeba zadbać o solidne garnki, patelnie, blachy, tortownice, miski, szklanki, dzbanki i sztućce.

Bardzo pomocne są takie akcesoria jak otwieracze do konserw, obieraczki, szpryce, chochle, łyżki do makaronu, pokrywki, łyżki do lodów, noże do pizzy czy foremki do ciastek. W kuchni musi być także obecny mikser, który przyda się przy przyrządzaniu ciast oraz blender z pomocą którego wykonamy pasty, koktajle czy musy owocowe.