Zupełnie oczywistym i powszechnie spotykanym rodzajem mebli, który można zobaczyć w wystroju każdego mieszkania są różne stoły. Stanowią one niezwykle ważny element w salonie i zazwyczaj stoi tam taki sprzęt w zauważalnym dla każdego miejscu. Na co dzień ustawia się na nim jakieś przedmioty, które są używane przez domowników. Przykładowo może znaleźć się tam aktualny program telewizyjny, pilot lub też po prostu kładzie się telefon komórkowy w momencie, gdy nie jest on potrzebny. Gdzieś przecież trzeba umieścić takie drobne rzeczy i stół wydaje się do tego perfekcyjnym i idealnie pasującym miejscem.

Znacznie lepiej wygląda obraz salonu, gdzie wszystko jest dobrze urządzone i nie ma nieporządku, to właśnie również dzięki obecności tego konkretnego mebla następuje taka sytuacja. Naturalnie czasami organizuje się domowe przyjęcia lub bankiety. W takim przypadku zupełnie oczywistym faktem jest, że stół będzie odgrywał wtedy inna rolę, nawet ważniejszą niż na co dzień. Zdejmuje się wtedy z niego te małe rzeczy, które umieszczone są tam w trakcie tygodnia i chowa się je do jakiejś szafy czy kładzie na półkę, żeby nikomu nie przeszkadzały. Gdy bliska jest już perspektywa nadejścia szanownych gości na stół należy położyć świeżo wyprasowany biały obrus, który świadczyć będzie o dobrym przygotowaniu gospodarzy do podjęcia reszty biesiadników.

Widać od razu, że zadbano o ich komfort i zrobiono wszystko, żeby nie zepsuć potrzebnych wrażeń estetycznych. Dla niektórych widok brudnego obrusu mógłby sprawić fatalne wrażenie i wywołać skojarzenie, że gospodarze nie postarali się i nie wywiązali należycie ze swoich obowiązków. Następnie przychodzi kolej na położenie talerzy, serwetek i innych rzeczy, które się w takich przypadkach stosuje. Stół wykonany z dobrego materiału jest trwały i nie będzie problemu, gdy położy się na nim wiele rzeczy. Nie powinna raczej wystąpić sytuacja, że nie zniesie ciężaru i nagle się zepsuje, takiej ewentualności nie trzeba brać pod uwagę. Widać z tego, że korzystanie z jego zalet to sama przyjemność.