salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski już od lat cieszy się w Polsce ugruntowaną popularnością. Wnętrza zaaranżowane w stylu skandynawskim są ciepłe, przytulne i przyjazne, i coraz więcej osób decyduje się na aranżację domów i mieszkań w tym właśnie stylu. Poniżej kilka wskazówek które warto uwzględnić przy urządzaniu salonu w stylu skandynawskim.

Wybierz jasne, naturalne kolory, które są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego – od nasyconych żółci do jasnego szarego. Wybór umeblowania byłby odpowiedni – minimalistyczne, lekkie i wyrafinowane. Żeliwne i metalowe stoliki i krzesła są idealne, jeśli chodzi o styl skandynawski. Dołóż wszelkich starań, aby wybrać meble prosto od projektanta, aby nadać salonowi oryginalności. Dodaj dodatki, aby uzupełnić wystrój pokoju. Ważne jest, aby miały one jasne kolory, ramki z drewna lub kamienia.

Wyposaż salon w rośliny, aby go nadać blasku. Wybierz rośliny doniczkowe lub sztuczne, aby dodać koloru i naturalnego wyglądu. Wybierz ściany o jasnej strukturze, aby w pełni wykorzystać światło, które jest typowe dla stylu skandynawskiego. Użyj tekstyliów jak piękne narzuty na kanapach, poduszki, narzuty na podłogę lub pledy na kanapie, aby podkreślić ogólny efekt w projekcie. Wybierz oświetlenie, które będzie się wspaniale prezentować, ale jednocześnie nie będzie zbyt przytłaczające.

Wybierz meble, które mają łagodne linie i kształty oraz są uproszczone i stylizowane na nowoczesne. Wybierz jednolite podłogi, aby nadać im jednorodny wygląd. Użyj dywanów, aby dodać dodatkowej przyjemności, możesz wybrać dywany wzorzyste lub jednobarwne, w zależności od twoich preferencji. Wybierz dekoracje, takie jak ścianki działowe, które są jasne i najlepiej wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina lub bambus. Dodaj tradycyjne ozdoby skandynawskie, takie jak kryształowe lampki, jedwabne świece lub wybijane drobiazgi.

Postaw na metalowe meble, aby uzyskać industrialny wygląd, a także na praktyczność. Zastanów się nad oknami i roletami, aby ocieplić pokój. Na przykład,rolety zaciemniające są idealne na chłodne poranki, które są charakterystyczne dla Skandynawii. Stwórz przytulny kącik do czytania, który będzie wygodny dla czytelnika. Dodaj lśniące meble metalowe i chromowane, aby twoja przestrzeń była bardziej pełna i zróżnicowana.

Wybierz architekturę z otwartymi przestrzeniami. Dodj szklane akcenty, które możesz wykorzystać jako ścianki lub akcenty w Twoim salonie. Użyj ładne listwy dekoracji do oświetlenia ścian, aby dodać dodatkowych dodatków do całego wystroju. Stosuj naturalne elementy do dekoracji, takie jak kamienie lub niedźwiedzie skóry. Dodaj wełniane dywany, aby dodać tekstury w pokoju.

Postaw na wiszące lampy, aby dodać nieco bardziej miękkiego wyglądu salonowi w stylu skandynawskim. Umieść obrazy, abstrakcyjne dzieła sztuki i inne ozdoby, aby dodać kolor i wspaniałe dzieła sztuki do całego pomysłu. Wybierz sofy, które są eleganckie i wygodne. Nie zapomnij o wytrzymałych krzesłach, aby utrzymać swój salon wyrazisty i nowoczesny.

Zainwestuj w miękkie materiały, takie jak len lub wełna, aby dodać ciepłej atmosfery do salonu. Postaw na tkaniny z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub len, aby dosłownie ubrać pokój. Zastosuj akcesoria w postaci skandynawskich lalek i figur, aby nadać charakter wnętrzu. Wybierz lśniące wykończenia, aby dodać dodatkowego blasku do salonu.